Grb Kikinde

Актуелно

Будите информисани...

Свечани пријем у Кикинди: Град наградио 19 најуспешнијих ученика поклон-ваучерима

Датум: 27.06.2026.

У башти Градске куће уприличен је свечани пријем за 19 ученика основних и средњих школа који су током протекле школске године остварили врхунске резултате и кући донели награде са републичких такмичења. Као знак признања за њихов труд, знање и изузетан успех, локална самоуправа им је уручила вредне поклон-ваучере у износу од 20.000 динара – за девојчице у ланцу „DM”, а за дечаке у спортској радњи „Sport Vision”. Градоначелник Кикинде, Младен Богдан, истакао је да су ови млади људи понос града и доказ да локална средина има квалитетан образовни систем.

''Имамо 19 ученика који су остварили врхунске резултате, што показује колико у нашем граду има талентоване деце, али и колико се озбиљно ради у образовању. Желели смо да их на овај начин наградимо, покажемо да смо поносни на њих и да им дамо подстрек за нове успехе. Надам се да ћемо у годинама које долазе имати још више оваквих повода за славље”, поручио је градоначелник Богдан.

Међу награђеним ученицима је Јована Лисулов, ученица седмог разреда Основне школе „Свети Сава”, која је освојила високо друго место на републичком такмичењу из енглеског језика.

''Такмичење је било лепо искуство, а много су ми значиле припреме и подршка наставнице Браниславе Вујовић. Поклон-ваучер је право изненађење и веома сам срећна због овог признања. Овакви гестови су велики подстрек за све нас”, изјавила је Јована.

Сјајан успех ове године забележила је и Сања Давидовић, ученица шестог разреда ОШ „Жарко Зрењанин”, која се истакла и остварила запажене резултате у чак четири предмета – физици, математици, српском језику и биологији.

''Поносна сам на све што сам постигла, а посебно ми је драго што је Град организовао овакав пријем. Било је лепо дружити се са осталим успешним ученицима и ово је заиста дивно признање”, рекла је Сања.
 

Назад