
Поводом обележавања Светског дана музике, у препуној башти Градске куће у Кикинди уприличено је јединствено музичко вече. Пред бројном кикиндском публиком наступили су прваци опере Народног позоришта у Београду, мецосопран Љубица Вранеш и бас Драгољуб Бајић, а организатор овог културног догађаја био је Културни центар Кикинда. Програму су присуствовали градоначелник, Младен Богдан и његови сарадници.
Догађају је присуствовала и Маријана Миров, чланица Градског већа, која је нагласила важност уметности у свакодневном животу:
''Музика и уметност нас оплемењују и пуне нам душу. Светски дан музике је ту да нас подсети колико је она важна, јер би без ње живот био празан. Музика нас уводи у наше најтананије емоције. Ово је био диван повод да се сви заједно окупимо у једном од најлепших и акустички најбољих простора у Кикинди, у башти Градске куће, и сигурна сам да сви са овог концерта одлазимо срца пуног лепих емоција.“
Уметници који су у Кикинди већ домаћи и радо виђени гости, извели су богат репертоар састављен од најлепших домаћих и светских шлагера. Посебно изненађење за публику био је специфичан пројекат под називом „Севдах ОПЕРА“, који представља потпуно нову форму на нашем тржишту у којој оперски певачи интерпретирају популарне севдалинке. Драгољуб Бајић, истакао је велико задовољство поновним сусретом са овдашњом публиком:
''Већ смо остварили низ успешних концерата у Кикинди. Људи су нас данас и на базару пресретали, сликали се са нама, тражили аутограме и изразили велику радост што смо поново овде. Музика носи вибрацију љубави и заједништва, без којих не можемо да живимо. Порука на Светски дан музике јесте да будемо заједно, да верујемо једни другима и да сходно томе идемо напред.“
Концерт је за све посетиоце био бесплатан, а јединствен амбијент Градске куће још једном се показао као савршена кулиса за врхунске уметничке интерпретације.




Свечаном доделом признања у просторијама Црвеног крста, у Кикинди је обележен Светски дан добровољних давалаца крви. Под овогодишњим слоганом „Једна кап хуманости спасава животе“, овај датум био је повод да се искаже дубока захвалност суграђанима чија солидарност и друштвена одговорност директно спасавају људске животе. На свечаности су уручене плакете седморици Кикинђана који су течност која живот значи даровали чак 50 пута, док је десеторо њих признање добило за 35 добровољних давања. Председница кикиндског Црвеног крста, Маријана Мирков, упутила је речи захвалности окупљеним хуманитарцима, нагласивши непроцењиву вредност њиховог доприноса заједници.